poniedziałek, 25 stycznia 2010

O sprawnościach slów kilka...

Okazuje się, że wybór odpowiedniej sprawności jest zadaniem niełatwym, co wnioskuję z maili i telefonów, które otrzymałam od kursantów. Jakkolwiek 7 osób wie już jaką sprawność będzie realizować podczas kursu (co daje nam 20% skuteczność).
Sprawności trzygwiazdkowych i mistrzowskich nie jest znowu tak dużo, nie wszystkie można zrealizować w tydzień... Stąd kilka pomocnych (mam nadzieję) uwag ode mnie:

1. W wyborze sprawności kieruj się przede wszystkim własnymi zainteresowaniami - w myśl zasady "nic na siłę".
2. Jeśli masz więcej niż 16 lat a interesuje Cię jakaś sprawność trzygwiazdkowa, której nie zdążyłeś zdobyć wcześniej - rozpisz ją! W zestawie sprawności jest wiele takich, które mogą stanowić wyzwanie dla wędrownika:)
3. Jeśli nie znajdziesz w zestawie żadnej sprawności zbieżnej z Twoimi pasjami czy zainteresowaniami - rozejrzyj się po Internecie! Niejedna komenda hufca zatwierdziła jakieś własne, ciekawe sprawności, możesz z nich skorzystać>)
4. Jeśli nic Cię nie zainteresuje możesz wybrać nieco trudniejszą ścieżkę i opracować własną sprawność (wymagania i znak graficzny). Jedyny wymóg to wcześniejsze jej zatwierdzenie.

Powodzenia!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza