piątek, 26 lutego 2010

Harcersko!

Pierwsza część kursu odbyła się 19 - 21 lutego 2010. Wszystko rozpoczęło się od gry w której zajmowaliśmy się finansami drużyny. Następnie połączyliśmy się w drużyny kursowe, zostały złączone dwa zastępy harcerskie i Hania nadała im nazwę MILO. Zaczęliśmy pracować w tych grupach. Na pierwszym bloku odbył się kominek na temat zadania, które mieliśmy wykonać na kurs, z przerywnikami na Prawo Harcerskie opowiadane przez kadrę kursową. Mieliśmy narysować lub opowiedzieć o sobie, jak się widzimy w roli drużynowego.

Na następny dzień zaczęliśmy pracę nad metodyką harcerską, poznaliśmy formy pracy jakich używamy przy pracy z harcerzami, dowiedzieliśmy się jakie mogą być zadania zespołowe , jak wygląda próba harcerza. Przed obiadem odwiedziła nas Drużyna Hani z Oleśnicy i w formie losowej przydzielono nam harcerza lub harcerkę z którymi mieliśmy porozmawiać i rozpisać próbę na sprawność. Następnym blokiem była nauka pisania planów pracy drużyny.Na samym końcu kursu mieliśmy wytłumaczone jak pisać konspekty zbiórek i jakie są ich cele oraz rozpisać próbę na stopień harcerski. W trakcie zajęć były oczywiście przerwy na piosenki, pląsy i różne ciekawe zadania które możemy wykorzystać na zbiórkach w swoich drużynach. Dostaliśmy na zadanie domowe napisać Plan Pracy Drużyny oraz Konspekt na wylosowane tematy;)
Uważam, ze kurs był bardzo udany i myślę, że wszyscy nie mogą się doczekać następnego, który odbędzie się już za tydzień.

HO Sylwester Hetmańczyk

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza